Spektakl edukacyjny "Komunikacja bez przemocy"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 maja 2023

25 kwietnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Poraju wzięli udział w spektaklu zatytułowanym "Komunikacja bez przemocy", przygotowanym przez Teatr Edukacyjny. Spektakl odbył się dzięki wsparciu Urzędu Gminy Poraj.

„W trakcie przedstawienia przypomniano uczniom znaczenie pojęć takich jak: komunikacja werbalna, komunikacja niewerbalna, plotka, gest, konflikt oraz przemoc” – mówi Beata Cichoń, dyrektor SP w Poraju.

Temat komunikacji bez przemocy został wyjaśniony najmłodszym widzom (klas 1-3) poprzez podróż w czasie. Podróż ta miała na celu zestawienie dwóch zupełnie różnych sposobów komunikacji, tj. tych z czasów przeszłych, w których porozumiewano się bez telefonów komórkowych czy Internetu, oraz współczesnych, przesączonych coraz nowszymi technologiami. Istotne było przekazanie uczniom jak ważna i wyjątkowa jest bezpośrednia rozmowa z drugim człowiekiem, wolna od wulgaryzmów, przemocy, oceniania czy pozbawiona empatii.

Starsi widzowie (klasy 4-8) zostali zabrani w podróż po świecie wiodącą szlakami różnych form porozumienia. Poprzez przedstawiane scenki zaprezentowano uczniom, jak ważne jest to, co przekazujemy drugiej osobie, ale również w jaki sposób to robimy. To spotkanie edukacyjne miało na celu uświadomienie dzieciom jak ważna, w dzisiejszych czasach, jest umiejętność komunikacji interpersonalnej, gdziekolwiek jesteśmy i z kimkolwiek rozmawiamy. Istotne było także zwrócenie uwagi uczniów na problem przemocy słownej.

Przedsięwzięcie, w którym wzięli udział uczniowie zostało zrealizowane dzięki wsparciu Urzędowi Gminy Poraj, ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie