Stadniny konne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

STAJNIA LEŚNY KONIK

ul. Ogrodowa, 42-360 Poraj

tel.: 601 218 003

e-mail: aniagolania@wp.pl

www.lesnykonik.pl

Gospodarstwo rolne ze stajnią Leśny Konik w Poraju położone jest w otulinie porajskiego lasu przy ulicy Ogrodowej. Miejsce to powstało dzięki miłości do zwierząt, pasji jeździeckiej oraz uporowi i pracowitości właścicieli. Drewniana stajnia jest domem dla 10 koni, poczynając od najstarszej klaczy Czara, od której wszystko się zaczęło 16 lat temu, poprzez Olivię, Eldorado, Balbinę, Rysię, Fuksa, Lolka, Pisę, Pasodoble i Emperatriz. 
Stajnia Leśny Konik zrzesza przyjaciół, którzy uwielbiają konną rekreację oraz współzawodnictwo. To tu można galopować przez las na końskim grzbiecie, pływać z końmi, zwiedzać okolicę, skakać przez przeszkody, poznać podstawy woltyżerki, rozgrywać zawody sportowe konne,                            a w niesprzyjającą aurę można jeździć na hali, a także zorganizować przejażdżki bryczką. Miejscowe psy, koty i sówka są dodatkową atrakcją tego urokliwego miejsca. 
Stajnia Leśny Konik organizuje kursy jazdy konnej, imprezy dla szkół i zakładów pracy, imieniny i urodziny, a w ferie zimowe i wakacje kursy języka angielskiego.