VII ZALEW BIEGACZY

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W minioną niedzielę, 27 sierpnia odbył się VII Zalew Biegaczy, czyli bieg dookoła zalewu porajskiego. Po ostatnich upalnych dniach, w nocy z soboty na niedzielę trasa została solidnie zmoczona i przyszło delikatne ochłodzenie. Dzięki temu warunki pogodowe dla biegaczy były znośne i wszyscy zawodnicy ukończyli zmagania. W ramach imprezy odbyły się trzy biegi: o godzinie 10:00 wystartował Bieg na 5 km, o 11:15 bieg główny na 12 km, a w trakcie jego trwania odbył się z pewnością najważniejszy bieg podczas VII Zalewu Biegaczy – bieg dla najmłodszych na dystansie 200 m.

Na najmłodszych zawodników na mecie czekały pamiątkowe medale, a podczas dekoracji na podium Mariny Poraj wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. Po zakończeniu zmagań wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni na pobiegową pyszną grochówkę, przygotowaną i serwowaną przez uczestniczki Centrum Integracji Społecznej w Poraju.

W poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali:

Bieg główny - 12 km– Open Kobiet:
I miejsce – Agnieszka Jeż – 0:56:13
II miejsce – Liubov Kyrchun – 1:00:56
III miejsce – Mazur Magdalena – 1:04:00

Bieg główny - 12 km – Open Mężczyzn
I miejsce – Łukasz Grajcar – 0:46:22
II miejsce – Adrian Pytlarz – 0:47:10
III miejsce – Piotr Magiera – 0:49:08

Bieg na 5 km – kategoria Open Kobiet
I miejsce – Daria Nocuń – 27:46
II miejsce – Martyna Dziagacz – 28:41
III miejsce – Joanna Żurek – 29:50

Bieg na 5 km – kategoria Open Mężczyzn
I miejsce – Rafał Formicki – 17:51
II miejsce – Tomasz Michalczyk – 18:42
III miejsce – Krzysztof Kapuściński – 20:29

Już po raz trzeci zostały wręczone tzw. „Sołtysowe Sierpy” – nagrody w kategorii najszybsza mieszkanka i najszybszy mieszkaniec Gminy Poraj na dystansie 5 km. Nagroda została ufundowana przez sołtysa wsi Kuźnica Stara – Przemysława Bąka. Najszybszą mieszkanką Gminy Poraj została Natalia Byrska, natomiast najszybszym mieszkańcem Zbigniew Szecówka.

Impreza zorganizowana została w ramach cyklu Grand Prix Powiatu Myszkowskiego dofinansowanego ze środków budżetowych Powiatu Myszkowskiego.

Organizatorami biegu byli: Gmina Poraj i Stowarzyszenie Marina Poraj, a współorganizatorami imprezy Towarzystwo Sportowe Libero w Myszkowie, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Aspera w Poraju oraz Centrum Integracji Społecznej w Poraju. Partnerem sportowym imprezy była firma Decathlon.

Za poszczególne elementy organizacyjne odpowiadali:
- Anna Podsiadlik – zarządzanie przygotowaniem imprezy i koordynacja biura zawodów,
- Rafał Kępski – przygotowanie trasy biegu, koordynowanie zabezpieczenia trasy oraz pilotowanie zawodników,
- Adam Zaczkowski – prowadzenie imprezy, koordynacja obsługi technicznej,

„W imieniu organizatorów VII Zalewu Biegaczy pragnę ogromnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji kolejnej edycji naszego sportowego wydarzenia, a zwłaszcza:
- wszystkim zawodniczkom i zawodnikom,
- druhom Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z Poraja, Jastrzębia, Choronia, Żarek Letniska, Kuźnicy Starej i Gęzyna – za zadbanie o nasze wspólne bezpieczeństwo, nie tylko na trasie biegu,
- Harcerzom ZHP Ziemii Myszkowskiej – za zabezpieczenie najtrudniejszego, przełajowego odcinka trasy biegu,
- Stowarzyszeniu Jura Cordis – za zabezpieczenie medyczne wydarzenia,
- Pracownikom Urzędu Gminy w Poraju i Centrum Integracji Społecznej – za obsługę techniczną oraz prowadzenie biura zawodów,
- Uczestnikom Centrum Integracji Społecznej za przygotowanie i wydawanie wyśmienitej grochówki - Przemysławowi Bąkowi – sołtysowi Sołectwa Kuźnica Stara za ufundowanie nagród specjalnych

- Natalii Bąk – za obsługę fotograficzną imprezy
- członkom i zawodnikom Stowarzyszenia Marina Poraj – za pomoc przy organizacji wydarzenia oraz zabezpieczenia trasy biegu,
- Firmie Atelier Sportu – za profesjonalną obsługę pomiaru czasu i rejestracji wyników,

- Firmie Decathlon – za uatrakcyjnienie pakietu nagród i zorganizowanie konkursu dla uczestników,

- Firmie Jurajska za ufundowanie wody dla uczestników wydarzenia,

- Firmie Happy Day - Dmuchana Zabawa za ufundowanie talonów na dmuchany zamek dla najmłodszych zawodników.

Promocja zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu, takie hasła przyświecają Gminie Poraj, a wydarzenia sportowe organizowane przez nas udowadniają, że na słowach się nie kończy.  Siódmy już Zalew Biegaczy przechodzi do historii jako pozytywna impreza sportowa, w której udział biorą zarówno wyczynowi sportowcy, jak również aktywni amatorzy. Wszyscy oni włożyli w zawody potężną dawkę pozytywnej energii, która pozostanie w Gminie Poraj i będzie nas motywowała do podejmowania kolejnych tego typu wyzwań. Serdecznie zapraszam wszystkich na kolejne imprezy sportowe organizowane w Gminie Poraj, a także na ostatnią imprezę biegową cyklu Grand Prix Powiatu Myszkowskiego – Myszkowską Ósemkę, która odbędzie się już 10 września w Myszkowie.”

Wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak

 

Galeria zdjęć: VII Zalew Biegaczy - Aktywny Poraj

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie