Najpiękniejsze melodie świata

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 maja 2024

W sobotę (20 kwietnia) sala widowiskowo – kinowa „Bajka” w Poraju gościła znakomitych artystów, którzy zaprezentowali fantastyczny koncert z najpiękniejszymi melodiami świata. Mowa o „Duo Performanc", który oczarował publiczność. Organizatorem tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.

To był zupełnie wyjątkowy wieczór, a wszystko za sprawą znakomitych solistów operetkowych: Moniki Biederman-Pers (sopran), Piotra Karzełka (baryton) oraz Jakuba Oczkowskiego – który nie tylko świetnie poprowadził ten muzyczny wieczór, ale również zaśpiewał kilka utworów zarówno solo jak i w duetach.

„Najpiękniejsze melodie świata” – to pełna ekspresji podróż przez świat hitów! Składały się na nią kolorowe sceny przepełnione światowymi standardami, przebojami operetki, musicalu – muzyką z różnych stron świata. To podróż do Ameryki, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Polski, Francji i wielu innych. W ten niezapomniany wieczór widownia usłyszała piękne czardasze, arie i duety operetkowe z "Księżniczki czardasza", "Wesołej Wdówki", "Hrabiny Maricy" i "Balu w Savoyu". Wybrzmiały również hity musicalowe tj.: "Skrzypek na dachu", czy „Deszczowa Piosenka”. Wspaniałe głosy, stroje i doskonały kontakt artystów z publicznością sprawiły, że ten sobotni, wyjątkowy wieczór na pewno na długo zostanie w pamięci naszych gości.

Występ cieszył nie tylko ucho, ale także i oko widzów za sprawą pięknych kostiumów, scenografii i oświetlenia. Brawom od publiczności nie było końca. Artyści z rąk dyrektor Magdaleny Ryziuk-Wilk otrzymali pamiątkowe maski ceramiczne wykonane w pracowni GOK.

"To była ogromna przyjemność spotkać się z Państwem i wspólnie uczestniczyć w tej pięknej, muzycznej podróży po największych światowych przebojach. Dziękuję naszym wspaniałym Artystom i Państwu, że przyjęliście zaproszenie na ten koncert"- mówiła M. Ryziuk-Wilk.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie